top of page

Tüy Dökülmelerine Karşı

Tüy dökülmesinin başlıca sebepleri stres, besinsel eksiklikler, hormonal dengesizlikler ve cilt sorunlarıdır.

Tüy Dökülmelerine Karşı

Pitho Spirulina, sağlıklı ve dengeli bir cildin korunmasına yardımcı olabilecek harika bir esansiyel yağ asidi kaynağıdır. Bu nedenle insanlar tarafından saç uzamasını hızlandırmak ve saç incelmesi veya kellik gibi sorunlarla mücadele etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çünkü Spirulina, tümü cilt ve tüyler için harika olan amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve beta-karoten içerir. Tüy dökülmesini olması gereken düzeyde tutar, tüy kalitesini ve cilt sağlığını destekler.

Bunun yanısıra Pitho Spirulina günlük l-triptofan ihtiyacının tamamını karşılayacak kadar l-triptofan içerir. Türkiye'de ilk ve tek olan üstün hasat kalitesi sayesinde Pitho Spirulina bir porsiyonuyla L-triptofan ihtiyacının tamamını karşılar. Böylece serotonin ve melatonin salgılanmasını ve strese karşı mücadeleyi sağlar.

Pitho Spirulina aynı anda esansiyel aminoasitlerin hepsini ve onlarca besin ögesini içerir. Onun "tam gıda" olarak adlandırılmasını sağlayan bu özelliği besinsel eksikleri doğal yolla gidermeyi sağlamasına ek hormonal dengesizliklerin de önüne geçer.

Düzenli ve doğru kullanımda Pitho Spirulina C, fazla tüy dökülmesini engeller. Mental ve bedensel sağlığı destekler.

bottom of page