top of page

Patili Bireyler ve Spirulina-C

 Patili bireyler için olan ürünlerde de üstün hasat kalitesinde ve paylaşıma açık analize sahip Spirulina kullanarak hem ilk hem de tek olma özelliği taşımaktan gurur duyuyoruz.

Spirulina Nedir Sayfası.png

İlk ve Tek

Patili bireyler için de üstün hasat kalitesinde ve 14 sayfalık derin analizi paylaşıma her zaman açık Spirulina sunarak Türkiye'de ilk ve tek olmaktan onur duyuyoruz.

Patili bireylere sunduğumuz ilk ürün olan Spirulina C, %70 protein, %14 c-phycocyanin, B-kompleks vitaminleri, demir, l-triptofan, klorofil, beta-karoten, E vitamini dahil 53 besin ögesini doğal yapısında içerirken, patili bireylerin günlük diyetlerinde tamamlamaları gereken ideal oranda ve yine insan kullanımı kalitesinde C Vitamini ve Magnezyuma sahip.

Toplam 55 besin ögesi içeren Spirulina C

patili bireylere özel ve patili bireylerin özel olduğunun farkında.

Spirulina, alerjik rinit semptomları için popüler bir destektir. Pitho Spirulina'da bulunan, %14 c-phycocyanin başta olmak üzere, bileşenler potansiyel alerjenlere karşı inflamatuar yanıtı hafifletmek için bağışıklık sistemini destekler. Böylece toz ve polen alerjileri gibi havadaki partiküllere karşı aşırı duyarlılığa bağlı kaşıntıyı azaltır. Pitho Spirulina, alerjik reaksiyonlar sırasında kaşıntıya sebep olan ana faktörlerden birisini, mast hücrelerinden histamin salınımını engeller. Antihistaminiklere kıyasla bunu hiçbir yan etki göstermeksizin gerçekleştirebildiğinden yetkin veteriner hekimlerce eş zamanlı kullanım gerçekleştirilir ve yan etkiler azaltırılarak tedavi desteklenir.

20.png

Alerjilere Karşı Etkilidir

17.png

Aşıların Etkinliğini Arttırır

30 köpeğin mamasına kontrollü olarak eklenerek 42 hafta boyunca yapılan çalışmalarla, düzenli olarak Spirulina kullanan hayvanlarda, aşı sonrası antikor yanıtının daha hızlı ve güçlü olduğu kanıtlanmıştır. Aynı çalışma üstün hasat kalitesinde Spirulina’nın, mukozal ve sistematik bağışıklık tepkisini ve bağırsak mikrobiyota stabilitesini düzenlediği kanıtlanmıştır. Bunun anlamı, Spirulin'nın hem ishal hem de kabız durumlarında düzenleyici etki gösterebildiğidir.

Pitho Spirulina ile takviye edilen diyetlerin, kedi ve köpeklerde bağışıklık tepkisini ve bağırsak sağlığını önemli ölçüde iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Patili bireylerde de bağışıklık sistemi, tıpkı insanlarda olduğu gibi, yaşlılıkta, hastalıklarda, ameliyat sonrası süreçlerde, mevsim geçişlerinde, stresli dönemlerde, bazı ilaç tedavileriyle, aşılarla ya da çeşitli dış etmenler nedeniyle olumsuz etkilenir.
Bağışıklık tepkisinin zayıflaması viral hastalıklara ve alerjik reaksiyonlara yatkınlık anlamına gelir. Bu yatkınlığa karşı önlem almak için hem sağlıklı beslenmek hem de yeterli antioksidan ve antiinflamatuarlarla bir koruma kalkanı oluşturmak gerekir.
Pitho Spirulina C %70 protein ve onlarca besin ögesini doğal olarak içeren sağlıklı bir gıda olmasına ek doğası gereği içerdiği: %14 c-phycocyanin, C vitamini, B kompleks vitaminleri, Kalsiyum ve Prebiyotikler ile bağışıklık sistemi için mükemmeldir

21.png

Bağışıklık Tepkisini Güçlendirir

14.png

Yaşlanma Belirtilerine Karşı

Spirulina C kollajeni ve antioksidan aktiviteleri artırarak; kollajen bozulmasını ve iltihaplanmayı önler, böylece yaşlanma belirtilerini geciktirebilir.

Ayrıca yapılan çalışmalarda oksidatif stresle mücadelede rol oynayan önemli biyobelirteçler olan süperoksit dismutaz (SOD) ve glutatyon (GSH) seviyelerinde doza bağlı artışlar sergiledi. Bu da oksidatif stresi azaltma ve kataraktın ilerlemesini yavaşlatma yeteneğini göstermektedir.

Hayatı beraber yaşadığımız patili bireyler de tıpkı bizler gibi stresle baş etmeye çalışırlar. Bu stres bazen huzursuzluklarla, bazen öfkeyle, bazen de ne yazık ki hastalıklarla kendini gösterebilir. Ancak kendini gösterene kadar devam eden baş etme süreci patili bireylerde geçici ya da kalıcı bazı hasarlara neden olmuş ve olmaya devam ediyor olabilir. Pitho Spirulina C, üstün hasat kalitesi sayesinde sahip 929 mg l-triptofan ve %14 c-phycocyanin içerir. Böylece 1 porsiyonuyla günlük l-triptofan ve antioksidan ihtiyacının %100'ünü doğal kaynaktan karşılayarak serotonin ve melatonin salgılanmasına destek olur, stresi ve strese bağlı hasarları engelleyebilir. 

16.png

Strese Karşı 

Spirulina Nedir Sayfası (1).png

Kötü Gün Dostu

“Bir hayvan bir yara veya hastalık nedeniyle aç kaldığında veya zayıf düştüğünde, gastrointestinal sistem kapanır. Spirulina tamamen emilebilir besinlerden (vitaminler, amino asitler, yağ asitleri, antioksidanlar ve bitkisel besinler) oluştuğundan, gastrointestinal sistem tarafından pasif olarak asimile edilebilir. Başka bir deyişle, bir hayvanın vücudu, Spirulinadaki tüm harika besinleri sindirmek için çok çalışmak zorunda değildir. Aç ya da bağışıklık sistemi zayıflamış bir hayvana yiyecek verildiğinde, bu, çok yavaş yapılmalıdır. Spirulina bu uygulama için mükemmeldir ve aç kaldığında vücudun şoka girmesini önler." diyor Dr. Karen Baker "Evcil Hayvanlara Spirulina Vermenin Avantajları" adlı makalesinde. Spirulina C bu fonksiyonel yararları, doğal yapısı, karaciğere olan desteği, detoks etkisi ile hastalık, tedavi ya da nekahat(iyileşme) dönemlerinin doğal ve güçlü destekleyicisidir.

Kedilerde ve köpeklerde mesane taşı oluşum sebeplerinden ilki: Beslenme sorunudur. Spirulina Nasa tarafından astronotların beslenmesi için kullanılan, bilinen en besleyici ve fonksiyonel gıdadır. Pitho Spirulina C üstün hasat kalitesi sayesinde tüm bu besin ögeleri maksimum miktarda barındırır. Mesane taşı oluşum sebeplerinden ikincisi: İdrar yolu enfeksiyonlarıdır. Spirulina’nın içerdiği c-phycocyanin güçlü bir antienflamatuardır. Pitho Spirulina üstün hasat kalitesi sayesinde Türkiye'de ilk kez %14 c-phycocyanin içerir. Bu özelliği nedeniyle güçlü bir önlem olmasına ek, mesane taşı oluşumundan sonra kullanıldığında dahi mevcut tedavi sürecine büyük destek olacaktır. Kedi ve köpeklerde mesane taşı oluşumunun bir diğer nedeni de idrar PH dengesindeki bozulmadır. Spirulina bir mikroalgdir ve algler dünyadaki en alkali besinlerdir. Mesane taşı oluşumunun sebeplerinden biri de karaciğer rahatsızlıklarıdır. Spirulina'nın kronik karaciğer hastalığı olanlarda karaciğer hasarına, siroza ve karaciğer yetmezliğine karşı korunmaya yardımcı olabileceğini gösterdiği kanıtlanmıştır.

15.png

Böbrek Koruyucu

19.png

Fazla Tüy
Dökülmesine
Karşı

Pitho Spirulina C, sağlıklı ve dengeli bir cildin korunmasına yardımcı olabilecek harika bir esansiyel yağ asidi kaynağıdır. Tümü cilt ve tüyler için harika olan amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve beta-karoten içerir. Böylece tüy dökülmesini olması gereken düzeyde tutar, tüy kalitesini ve cilt sağlığını destekler.

Kedi ve köpeklerde tüy dökülmesinin olası bir diğer nedeni ise strestir. Pitho Spirulina C günlük l-triptofan ihtiyacının tamamını karşılayacak kadar l-triptofan içerir. Böylece serotonin ve melatonin salgılanmasını ve strese karşı mücadeleyi sağlar.
Kedi ve köpeklerde tüy dökülmesinin vitamin ve mireral eksiklikleriyle doğru orantılı olabileceği de açıktır. Pitho Spirulina C esansiyel toplam
55 besin ögesi
içerir. Onun "tam gıda" olarak adlandırılmasını sağlayan bu özelliği besinsel eksikleri doğal yolla gidermeyi sağlamasına ek hormonal dengesizliklerin de önüne geçer.

bottom of page